Właściwości węgla leczniczego a picie kawy

Dawniej wszystkie staruszki w swojej prywatnej apteczce miały węgiel aktywny w formie czarnych pastylek. Przez wiele lat zapomniano o tych fenomenalnych wartościach i wybitnej efektywności, po to, żeby obecnie powtórnie zacząć doceniać dobrodziejstwa węgla leczniczego, nazywanego także jako aktywny węgiel bądź węgiel aktywny.

właściwości węgla leczniczego
Aktywny węgiel posiada dobroczynne dla człowieka właściwości, a jeśliby tak połączyć je ze swoimi najczęstszymi dziennymi rytuałami? Cóż z tego mogłoby wyniknąć? O tym za chwilę. Wcześniej dowiedzmy się jakie zalety ma węgiel leczniczy, jakie ma zastosowanie i czemu należałoby go przyjmować?

Właściwości węgla leczniczego:

  • pomaga usunąć wzdęcia, niestrawność,
  • eliminuje biegunki oraz zatrucia pokarmowe,
  • zwalcza przebarwienia na zębach charakterystyczne zwykle u osób pijących duże ilości kawy bądź palących papierosy,
  • pomaga poradzić sobie z zatruciami lekami oraz związkami chemicznymi,
  • wspomaga uwalnianie organizmu przez eliminację toksyn,
  • uśmierza podrażnienia cery oraz zwiększa leczenie się.
  • poprawia odcień skóry, przeważnie w przypadku cery tłustej oraz pokrytej krostami.

Przeznaczenie węgla leczniczego

Węgiel leczniczy użytkowany jest głównie w kosmetyce – stosowany jest w maseczkach oczyszczających lub podczas zabiegu rozjaśniania zębów. Ma również szeroko pojmowane przeznaczenie w przezwyciężaniu wszelkich przypadłości przewodu żywnościowego. Aktywny węgiel przepisywany jest w przypadku eliminacji:

– biegunek – węgiel aktywny posiada właściwości zespalające, dzięki temu przyswaja toksyny oraz bakterie powodujące biegunkę a wraz z nimi jest wydzielany z organizmu. Zapełnia także warstwą osłonową błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz ochrania ją przed niekorzystnymi substancjami.

– zatruć pokarmowych – węgiel aktywny wiąże nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga również uwolnić przewód pokarmowy od substancji chemicznych, przez które został zanieczyszczony. Warto jednak wiedzieć, że aktywny węgiel musi być podany do jednej godz od spożycia toksyny i jego ilość musi być chociaż dziesięć razy większa od dawki toksyny.

– nadwagi – aktywny węgiel wchłania również kwasy tłuszczowe z pokarmów oraz przeciwdziała ich wchłanianiu. Dodatkowo pomaga wyzwolić organizm od odkładających się w nim toksyn, a co za tym idzie wpływa pozytywnie na usprawnienie procesów trawiennych.

Kawa z węgiel aktywny

Świetnym rozwiązaniem, głównie dla entuzjastów kawy jest Easy Black Latte. Jest to pyszna kawa rozpuszczalna, zawierająca w składzie aktywny węgiel, dzięki czemu bez odchodzenia od swojego nawyku picia codziennej kawy można wspomóc pracę przewodu pokarmowego, podając organizmowi właściwą porcję węgla aktywnego, który wyeliminuje z niego niebezpieczne substancje, przywróci prawidłową pracę układu pokarmowego i nie pozwoli, by kwasy tłuszczowe zostały przez niego wchłonięte. Dzięki temu kawa zapewnia organizmowi optymalny detoks, pokonując przy tym także wzdęcia oraz uczucie ociężałości.

W recepturze Easy Black Late odszukać również można olej MCT. To olej, który zawiera dobre dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie gromadzą się jako tłuszcz, natomiast są źródłem energii. Oprócz tego olej MCT wspiera przebieg termogenezy, inaczej zamiany tłuszczu w energię. Zaletą, którą dostarcza olej MCT jest także dłużej trwające uczucie napełnienia, co sprawia, że dłużej nie odczuwamy głodu, dzięki czemu zjadamy mniejsze racje posiłków.

2 komentarze

  1. choć cena trochę powala z nóg postanowiłam wypróbować i naprawdę jestem bardzo zadowolona. Co najważniejsze kawa w smaku jest naprawdę pyszna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *