Pielęgnacja suchych i zniszczonych włosów po lecie

Pielęgnacja włosów po gorącym lecie jest procesem polegającym na poprawie kondycji włosów. Włosy, nie od dziś wiadomo, są naturalną ozdobą każdej z nas. Dzięki nim właśnie czujemy się pewniej oraz atrakcyjniej w towarzystwie. Każda z nas marzy o włosach pięknych, lśniących, puszystych, a zarazem sprawiających wrażenie lekkich. Kondycja naszych włosów nie jest wynikiem jedynie odpowiedniej pielęgnacji. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta, ruch pomagają nam znacznie zadbać o ich jakość. Jednak pielęgnacja nie jest procesem banalnym. Wymaga od nas czasu oraz energii.

Pielęgnacja suchych i zniszczonych włosów po lecie

Rodzaje włosów i prawidłowa pielęgnacja           

Prawidłowa pielęgnacja włosów ma swój początek w określeniu dokładnego rodzaju włosów. Poniżej pokrótce postaram opisać się typy włosów według skali Andre Walker-a, amerykańskiego fryzjera mającego dwadzieścia pięć lat stażu w stylizacji fryzur takich gwiazd jak Oprah Winfrey. Według Walker-a włosy można podzielić na 4 kategorie: włosy proste, włosy falowane, włosy kręcone oraz włosy tak zwane supełkowe.

Włosy proste dodatkowo podzielić można na proste i bardzo cienkie, proste średniej grubości oraz proste i grube. Falowane podzielić można na trzy podkategorie: delikatnie falowane, fale- zygzaki, mocne fale. Kręcone włosy według Walker- a dzielone są na dwie podkategorie: loki luźne oraz ciasne. Wyróżnić można również włosy supełkowe. Są to mocno skręcone włosy, gdzie krótkie przypominają supełki, długie zaś formują się w naturalne dredy. Posiadaczami owych włosów są rdzenni mieszkańcy Afryki i Ameryki, a także ich potomkowie.

Procesy pielęgnacji

 Proces pielęgnacji włosów, wymaga od nas kobiet ogrom czasu. Każda z nas marzy o włosach pełnych blasku, puszystych, odpornych na wilgoć. Środki takie jak szampony, maski powinny być dobrane odpowiednio do typu włosów, a także uwarunkowań alergicznych. Skupmy się na tym jak efektywnie używać owych środków. Istnieją trzy główne zasady używania środków do pielęgnacji włosów. Szampony, środki myjące nanosić na wilgotne, nie mokre, włosy. Wmasowywać je opuszkami palców w skórę głowy. Naturalnie za stymulują mieszki włosowe. Osuszenie włosów powinno wchłonąć nadmiar wody. Brak suszenia suszarką jest najbardziej korzystne. Mając na uwadze czas, którego zazwyczaj brakuje nam rano, używamy suszarki. Gorące powietrze oraz nieumiejętne używanie suszarki powoduje mechaniczne uszkodzenia struktury włosa. Jeżeli jesteśmy zmuszone jej używać, zaleca się suszenie od nasady ku końcom. Dzięki czemu zwiększy się ich puszystość, jednak nie można ich przesuszyć, ponieważ doprowadzimy do odwrotnego skutku.

Kobiety w średnim wieku większość dnia spędzają w pracy. Ze względu na pracę nie są w stanie regularnie uprawiać sportu.  Stres, zanieczyszczenia powietrza, środki używane na co dzień negatywnie wpływają na kondycję włosów. Często  decydują się więc na suplementy diety pomagające utrzymać  włosy w dobrej jakości. Kobietom brakującym czasu na częstą aktywność fizyczną, suplementy diety połączone ze zbilansowaną dietą są doskonałym rozwiązaniem. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku dniach stosowania.

Jeżeli zdecydujecie się na drogę, którą i ja obrałam, pamiętajcie! Suplementy i odżywki nie wykonają za Was całej pracy. Stworzone są by wspomagać dotychczas stosowane sposoby poprawy stanu włosów. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, wiedza w kwestii posiadanych włosów podparta suplementacją pomogą osiągnąć zamierzony cel- posiadanie pięknych i zdrowych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *