Co należy zrobić żeby bardzo szybko zdrowo oraz efektywnie stracić na wadze 10 kg jakie pozostało po ciąży?

Czasami z zaskoczenia, niekiedy na skutek długich starań na naszym ciążowym teście dostrzegamy dwie kreski. Niezależnie od tego, czy ciąża jest długo wyczekiwana, czy też całkowicie niespodziana, kolejne miesiące przemijają nam pod hasłem: „dziecko”. Niewielka komórka przekształca się w fasolkę z bijącym serduszkiem w środku. To ziarenko z miesiąca na miesiąc staje się większe i większe. Wtedy też nasze ciało zmienia kształt.

Co należy zrobić żeby bardzo szybko zdrowo oraz efektywnie stracić na wadze 10 kg jakie pozostało po ciąży

Brzuch się zaokrągla a biodra i uda są nieznacznie szersze, ponieważ będą musiał dźwigać dodatkowy ciężar. Jeżeli ciało przekształca się w naturalny sposób, to nie ma jeszcze tak wielkiego kłopotu, problem zjawia się, kiedy pozwalamy sobie na folgowanie z jedzeniem i zjadamy znacznie większe porcje poszczególnych posiłków w ciągu całego dnia. Nagminnie podjadając wciąż pomiędzy posiłkami. Na ogół wtedy dostrzegamy, że już z trudem jest nam się ruszać i rezygnujemy z codziennych spacerów na rzecz oglądania telewizji i czytania gazet.

Po całej ciąży spędzonej na tak błogim lenistwie przybywa na świat mała istota, która wymaga od nas bezustannej uwagi. Już nie możemy całymi dniami leżeć na kanapie i czekać aż mąż doniesie nam kolejne pyszności do jedzenia. Wtedy także spostrzeżemy nadmiar tłuszczu w okolicy talii i na brzuchu i zastanawiamy się w jaki sposób zrzucić zbędne ciążowe kilogramy.

Ten czas powinno się spożytkować na opiekę nad dzieckiem nie tylko z uwagi na to, iż jesteśmy mamą. Możemy podejść do tego również bardziej egoistycznie i zajmować się maleństwem również po to, żeby podczas pielęgnacji zgubić zbędne kilogramy. Jeśli do pielęgnowania dziecka zaangażujemy babcię lub nianię, to będziemy potrzebowały dodatkowego czasu na wyjście na siłownię. Niestety, siłownia i ćwiczenia fizyczne są raczej odradzane w okresie połogu.

Jednakże opieki nad dzieckiem nikt nie będzie nam bronił. W tym okresie możemy schudnąć kilka klimogramów. Jeżeli chcemy zgubić parę następujących centymetrów w obwodzie możemy zdecydować się na karmienie piersią. Gdy dziecko wysysa pokarm z piersi, obkurcza się macica. Panie które karmią piersią odzyskują swoją dawną formę znacznie szybciej. Wpływ na to ma też jedzenie, jakie wybieramy, by nie zaszkodzić maleństwu.

Jeżeli to nie odniesie skutku i każdego dnia budzimy się z myślą: „W jaki sposób najszybciej odchudzić się oraz znów czuć się atrakcyjną”, powinnyśmy przeznaczyć odrobinę czasu swojej osobie oraz robić przynajmniej raz w ciągu dnia parę nader nieskomplikowanych ćwiczeń, które bez kłopotu można przypomnieć sobie jeszcze z czasów szkoły podstawowej. Rozpocznijcie od prostych brzuszków, skłonów czy pajacyków. Warto również kupić dla siebie skakankę. Stanie się to swego rodzaju powrotem do dzieciństwa.

Oprócz tego, iż zyskamy dobrą formę, fizyczne ćwiczenia, wprawią nas w miły humor, albowiem endorfiny wydzielane podczas fizycznego wysiłku polepszają znacznie samopoczucie. Wówczas nie będzie już ważne jak dużo ważymy, i przestaniemy się zastanawiać jak zgubić 10 kilogramów.

6 thoughts on “Co należy zrobić żeby bardzo szybko zdrowo oraz efektywnie stracić na wadze 10 kg jakie pozostało po ciąży?

  1. Wpis cudownie o niczym. Właśnie zmagam się z dodatkowymi 10 kg po ciąży.Nie objadałam się w ciąży, nie jadłam słodyczy, białego chleba, makaronów itp. Zajmuję się córką sama, karmię piersią od pół roku, i to wszystko nic nie dało. To wszysko można między bajki włożyć, albo ma się szczęscie albo nie. A myślałam że w końcu jakieś konkrety przeczytam…….

  2. bajki, karmiłam 9 miesiecy i spektakularnego efektu w postaci zgubionych kilogramow nie widze, kilka jeszcze zostało. Zatem karmienie nie daje gwaracji powrotu do formy przynajmniej nie u wszystkich.

  3. Zastanawiałam się zawsze nad tym, dlaczego kobiety po ciąży często już na zawsze zostają otyłe. Nie mam dzieci, ale wydaje mi się, że opieka nad nimi pochłania cały czas, trzeba dużo się ruszać z nimi.

  4. Ja przed ciążą schudłam 6 kg przez ćwiczenia na siłowni, w ciąży przybyło 21 kg. zrzuciłam dość szybko zajeło mi to nie całe trzy miesiącę lecz waga zatrzymała się na kilogramach z przed mojego schudnięcia 🙁 i ani w jedną ani w drugą niestety mimo tego że ćwicze w domu, ale liczę że może kiedyś się ruszy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *