8 najskuteczniejszych metod na uniknięcie wzdęć

Prawie każda pani czuje się nieraz niezręcznie z uwagi na dokuczliwe wzdęcia. Jeżeli kiedyś czułaś się, jak napełniony powietrzem, ciężki balon, bez wątpienia wiesz, o czym mowa. Gazy, wiatry, bębnice – to zaledwie niektóre nazwy, jakich używamy, kiedy nasz brzuch odmawia współpracy. Wzdęcia to wynik zbytniego nagromadzania się powietrza w jelitach, co owocuje niekomfortowym poczuciem przyrostu objętości brzucha.

8 najskuteczniejszych metod na uniknięcie wzdęć

Gdy wzdęcia niszczą nasz dzień, jesteśmy ociężałe, obolałe, linia sylwetki znacznie się zmienia, a ubrania dziwnie się kurczą. Odczuwalne uczucie nasycenia i często towarzyszące temu bóle brzucha, które spowodowane są dynamicznym kurczeniem i rozkurczaniem się jelit, powodują, iż nie możemy nic zjeść, a nawet szklanka wody wydaje się ogromnym wyzwaniem. Zazwyczaj niewielkie zatrzymanie gazów nie niesie ze sobą konieczności leczenia i wizyt u specjalistów.

1.    Nie spożywaj zbyt dużej ilości pokarmów. Przesadne ilości jedzenia, spożywanie posiłków o nieregularnych porach, szybkie jedzenie to sprawy, na jakie należy zwrócić uwagę. Jeżeli Twe nawyki żywieniowe nie są prawidłowe, staraj odmienić je. Niewielkimi krokami można dojść do sukcesu! Postaraj się usunąć z jadłospisu produkty posiadające skłonność do fermentowania w pokarmowym układzie: groch, kalafior, fasola, fasolka szparagowa, kapusta. Po posiłku, jaki jest ciężkostrawny koniecznie trzeba wypić napar przygotowany z mięty!

2.    Ruszaj się! Po posiłku poświęć moment na jakąś formę aktywności fizycznej. Wyjdź pospacerować, aby wywrzeć wpływ na funkcjonowanie mięśni jelit i żołądka. Dzięki temu wspomożesz swoje ciało, ułatwiając mu trawienie.

3.    Nie rozmawiaj przy posiłku i ogranicz stres. Wydaje się, iż powszednie sprawy nie wpływają na to niewygodne schorzenie. Ogranicz rozmowy jakie mają miejsce przy spożywaniu posiłków, gdyż połykane powietrze wpływa na gromadzenie się gazów. Też poruszanie może być jednym z czynników rozregulowujących organizm. Profilaktyka nade wszystko!

4.    Monitoruj zdrowie. Nawet na pozór niegroźnych wzdęć nie można bagatelizować. Jeżeli występują nagminnie, a zapobieganie i domowe sposoby nie działają, należy udać się do lekarza. Włączenie właściwej kuracji zapobiegnie niekomfortowej chorobie.

5.    Imbir idealnym rozwiązaniem! Świeży imbir, szczypta kopru włoskiego, aromatyczna mięta pieprzowa i cząber poprawiają znacząco sposób proces trawienia i ograniczają ilość gromadzących się gazów. Sok przygotowany ze świeżej kapusty z kolei usuwa zalegające w jelitach resztki pokarmów. Dzięki stosowaniu przypraw i soku oczyścisz swój organizm.

6.    Babcine metody. Węgiel drzewny to sposób stosowany przez nasze babcie. Efektywnie eliminuje zbędne składniki z jelit i oddziałuje na pomniejszenie ilości gazów. Zadziwiające wyniki przynosi również w przypadku męczącej biegunki. Węgiel to idealne rozwiązanie na każdy problem układu pokarmowego!

7.    Bakteryjna flora jest bardzo ważna! Aktywne kultury dobroczynnych bakterii wspomagają organizm. Kwaśne środowisko tworzone przez nie w jelitach hamuje rozwijanie się różnych dolegliwości. Bakterie mlekowego kwasu odbudują korzystną dla organizmu bakteryjną florę. Użyj preparatów zawierających prawidłowe bakterie oraz zażywaj je zanim zjesz posiłek. Pamiętaj tylko, aby w tym czasie zrezygnować z węgla.

8.    Błonnik ułatwia wchłanianie. Procesy wchłaniania w jelitach i żołądku to istotny element. Pektyny, błonnik oraz gumy powiększają stolec oraz oddziaływają na usuwanie niekorzystnych dla organizmu substancji. Błonnik wraz z bakteriami mlekowego posiada dobry wpływ na nasze ciało.

Nie pij za dużo napojów gazowanych, zaś kiedy spożywasz kapustę albo fasolę, przygotuj się na niewielkie niedogodności. Organizm, który jest zdrowy i dobrze odżywiony sam umie efektywnie walczyć ze wzdęciami oraz usuwa je dość szybko. Jest parę sposobów na to, aby uniknąć takiego niekomfortowego stanu. Pamiętaj o nich!

2 thoughts on “8 najskuteczniejszych metod na uniknięcie wzdęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *