5 gadżetów do ćwiczeń w domu

Siłownie, sale fitness obfitują w ogromna ilość sprzętów do kształtowania sylwetki i spalania tkanki tłuszczowej. Możemy wyróżnić  urządzenia duże takie jak ( atlasy, sztangi, bieżnie wielofunkcyjne) i małe jak na przykład ekspander czy skakanka. Bez względu na wszystko warto zwrócić uwagę na te przyrządy, które najlepiej przyczynią się do utraty zbędnych kilogramów, i koniecznie wyposażyć nimi swoją domową siłownię. Do ćwiczeń w domu też trzeba się nieco przygotować – aby trening był efektywny i owocny nie obędzie się bez kilku rzeczy, które spowodują, że każdy dom zmienić się może w całkiem przyjemną siłownię. Jakie są zatem  przydatne rzeczy  potrzebne do wyeksponowania swojej sylwetki??

5 gadżetów do ćwiczeń w domu

Skakanka

Niezwykle proste i bardzo znane urządzenie cieszące się ogromną popularnością. Posiada korzystny wpływ na koordynację ruchową niezwykle ważną u trenujących sztuki walki. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego przyrządu będą stanowiły dobrą rozgrzewkę, która skutecznie podniesie temperaturę ciała i przygotuje do właściwych ćwiczeń. Opanowanie do perfekcji pozwoli poprawić wydolność organizmu.  Skakanka ze względu na niewielkie gabaryty i bardzo niską cenę powinna znaleźć się w domu każdego sportowca

Drążek do podciągania

Drążek do ćwiczeń to jeden z najprostszych i najpopularniejszych sprzętów treningowych.  Może mieć prosty lub wygięty kształt, a służy do podciągania się na różne sposoby. Efektywnie ćwiczy mięśnie ramion pod obciążeniem masy własnego ciała. Takie urządzenie zainstalować można w praktycznie każdej futrynie drzwiowej. Wybór drążków tego typu jest bardzo szeroki. To zarówno drążki proste, jak również wygięte, z uchwytami lub bez nich. Kluczową kwestią jest ich solidny montaż Warto zainwestować w dobry i sprawdzony sprzęt. Dobry i bezpieczny drążek rozporowy nie będzie wielkim wydatkiem, ale pozwoli urozmaicić domowy program treningowy.

Gumy oporowe

Najbardziej uniwersalne z pośród  akcesoriów są gumy oporowe.  Możemy z nich stworzyć wiele ćwiczeń, jak i dodając je do sprawdzonych ruchów, dzięki czemu zwiększamy opór i trudność samego ćwiczenia. Gumy są małe, można je wziąć ze sobą w podróż i zrobić trening w każdym miejscu. Najlepiej sprawdzi się zestaw gum w kształcie pętli o różnym oporze – od lekkiego do mocnego. Stosujemy je przy treningu wzmacniającym  i rehabilitacji.

Step

Step możemy wykorzystać zarówno do tańca jak i do treningu cardio, wzmacniania czy treningu siłowego.  Wykorzystywany do  rozmaitych skoków, przeskoków, dzięki temu dodając do treningu elementy plyometryczne. W treningu wzmacniającym możemy użyć stepu jako elementu, na którym się podpieramy, zmieniając kąt ćwiczenia i dzięki temu inaczej angażując mięsień .

Każde z tych akcesoriów do ćwiczeń posiada mnóstwo zastosowań – czasami ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Pamiętajmy, że dzięki użyciu dodatkowych gadżetów, nasz trening stanie się urozmaicony, ciekawy i przede wszystkim – jeszcze bardziej skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *